آراویژن

تاثیر کلمات کلیدی در بک لینک ها برای بهبود سئو

تاثیر کلمات کلیدی در بک لینک ها چیست؟ کلمات کلیدی چگونه بیشترین تاثیر را بر سئو سایت دارند؟ در این مقاله از سایت آرا ویژن قصد داریم نحوه استفاده از کلمات کلیدی در بک لینک ها و بهینه سازی سئو با لینک سازی بر روی گوگل را بررسی کنیم. با استفاده صحیح از کلمات کلیدی سئو شده، می توانید در صفحه نتایج جست و جو، رتبه بالاتری داشته باشید، همچنین اعتبار دامنه وب سایت خود را افزایش دهید.

تاثیر کلمات کلیدی در بک لینک ها چیست؟

کلمات کلیدی کلیدواژه‌هایی در محتوای سایت شما هستند که افراد با جست و جوی آنها می توانند سایت شما را پیدا کرده و اطلاعات یا خدمات مورد نظر خود را مشاهده کنند. برای این کار بایستی فهرستی از کلمات کلیدی پر جست و جو و مهم را در محتوای وب سایت خود قرار دهید تا این محتوا در نتایج گوگل به کاربر نشان داده شود.

شما با استفاده از کلمات کلیدی در بک لینک ها می توانید سئو سایت خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که در فهرست موتورهای جست و جو قرار بگیرد. “بک لینک” یکی از مهم ترین موضوعات در اصول سئو سایت است. هر چقدر بک لینک ها با کیفیت تر و دارای محتوای ارزشمندتری باشند، می توانند اعتبار دامنه و بازدید از سایت را افزایش دهند.

بک لینک چیست ؟

لینک دهی از یک وب سایت به وب سایت دیگر و یا از یک مقاله به مقاله دیگر را “بک لینک” می گویند. بک لینک ها شامل “لینک ورودی” و “لینک خارجی” می باشند. در لینک ورودی، افراد از طریق لینک وارد محتوای سایت شما می شوند؛ ولی در لینک خارجی، کاربران از وب سایتی که در آن حضور دارند به یک وب سایت دیگر هدایت می شوند.

مقاله “تفاوت بک لینک فالو و نوفالو” را در این قسمت مطالعه کنید.

 

تاثیر کلمات کلیدی در بک لینک

چگونه از کلمات کلیدی در بک لینک ها استفاده کنیم؟

هنگامی که از سایتی بک لینک دریافت می کنید، بخشی اعتبار آن را به خود اختصاص می دهید. این کار باعث می شود به مرور زمان، رتبه سایت شما افزایش پیدا کند. برای این کار بایستی با نحوه استفاده از کلمات کلیدی در بک لینک ها آشنا شویم:

1. انتخاب صفحه برای کلمات کلیدی در بک لینک ها

اگر بخواهید بک لینک‌ها را برای صفحه اصلی سایت ایجاد نمایید، باید دستورالعمل‌های خاصی را برای استفاده از کلمات کلیدی در بک لینک ها دنبال کنید. اولین قدم برای استفاده از کلمات کلیدی در بک لینک ها، انتخاب صفحه ای می‌باشد که قرار است برای آن بک لینک ایجاد گردد. این موضوع باعث می‌شود تا بهترین کلمات کلیدی برگزیده شوند. دنبال کردن این دستورالعمل ها بسیار ضروری می باشد تا از بهینه سازی بیش از حد برای سئو، جلوگیری شود.

2. انتخاب بهترین کلمات کلیدی در بک لینک‌ها

برای یافتن بهترین و مرتبط ترین کلمات کلیدی در محتوای خود می توانید از سرچ کنسول گوگل استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می توانید رتبه بندی کلمات کلیدی در بک لینک ها را مشاهده کرده و مناسب ترین کلمه را پیدا کنید. کاربران معمولا 3 الی 4 کلمه کلیدی را برای رتبه بندی صفحات خود در موتورهای جستجو انتخاب می‌کنند.

مقاله “اهمیت سرچ کنسول در سئو” را در این قسمت مطالعه کنید.

3. توزیع نسبت مناسب کلمات کلیدی

پس از مشخص کردن کلمات کلیدی در بک لینک ها، باید نسبت مناسب از آنها را تنظیم نمایید تا از بهینه‌سازی بیش از حد جلوگیری شود. اگر در هر بک لینکی فقط از کلمات‌ کلیدی مشابه استفاده نمایید، به احتمال فراوان با جریمه بهینه‌سازی بیش از حد گوگل، روبرو خواهید شد. بهتر است از نسبت های مناسبی از لینک دهی بر روی کلمات کلیدی استفاده شود. لینک ها می توانند به صورت زیر باشند:

  • مطابقت کامل انکر تکست
  • کلمات کلیدی ترکیب شده در انکر تکست
  • انکر تکست تصادفی، بر اساس برند و URL

4. اطمینان از درستی کلمات کلیدی در بک لینک ها

هنگام ساخت بک لینک ها بهتر است کلمات کلیدی مورد نظر را در وب سایت های دیگر بررسی کنید. از این طریق می‌توانید اطمینان حاصل نمایید که نسبت‌های انکر تکست به درستی رعایت شده و از جریمه گوگل برای بهینه‌سازی بیش از حد، در امان هستید.

در صورتی که سوالی در مورد آموزش سئو و بهینه سازی سایت خود دارید می توانید در قسمت دیدگاه، آن را با ما در میان بگذارید:

مطالب مرتبط
روش های ساخت لینک داخلی

روش های ساخت لینک داخلی

روش های ساخت لینک داخلی را این مقاله باهم بررسی خواهیم کرد چرا که لینک سازی یکی از عوامل اساسی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟ به زبان ساده اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم به این صورت […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده
انواع ابزار سئو

انواع ابزار سئو برای بهبود رتبه سایت

انواع ابزار سئو میتواند شمارو در رسیدن به لینک های برتر راهنمایی کند و سریع تر به نتیجه های درخشان […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *