آراویژن

محتوای تکراری (Duplicate Content) چیست؟

محتوای تکراری (Duplicate Content) چیست؟ اول این موضوع را باید متوجه شوید که منظور از تکراری بودن کپی برابر اصل بودن نیست حتی اگر شباهت زیادی هم داشته باشد، محتوای تکراری یا Duplicate Content محسوب می‌شود.

محتوای تکراری چیست؟

محتوای تکراری به محتواهایی گفته می شود که کپی یا مشابه آن در سایت ها و صفحات دیگر اینترنت نیز وجود دارد و وجود این محتوای تکراری در یک سایت می تواند تاثیر منفی روی رتبه سایت در گوگل داشته باشد.

تفاوت محتوای تکراری و محتوای کپی

شاید از نظر شما این دو باهم شبیه باشند ولی در عمل با هم متفاوت هستند. به زبان ساده اگر می گوییم یک سایت محتوا را از سایت دیگر کپی کرده است، در گوگل به این موضوع سرقت ادبی می گوییم.

اما محتوای تکراری محتوایی است که هنگام بارگزاری مطلب در سایت خطای فنی به وجود می آید و از یک صفحه با محتوای شما دو یا چند آدرس به وجود می آید که باعث گمراه شدن ربات های گوگل می شود.در نهایت می‌توان گفت محتوای کپی، یک نوع محتوای تکراری است؛ اما اگر محتوای کپی در سایت خود قرار دهید و گوگل این موضوع را بفهمد، سرنوشت خوبی در انتظار سایت شما نخواهد بود!

محتوای تکراری (Duplicate Content) چیست؟

شاید برای شما جالب باشد: کلوکینگ در سئو چیست؟

تاثیر محتوای تکراری در سئو

این موضوع سه مشکل برای سایت شما به وجود خواهد آورد.

  •  ابتدا موتورهای جستجو را گیج می‌کند و آن‌ها نمی‌دانند کدام نسخه از محتوای تکراری شما نسخه اصلی است؛ به همین دلیل نمی‌داند کدام محتوا را باید به کاربر نمایش دهد.
  • از طرفی دیگر، وجود محتوای تکراری باعث می شود، تکرار یک محتوا در چند صفحه گوگل خودش انتخاب می کند، کدام صفحه ی شما را به نمایش بگذارد.
  • به علت کم شدن رتبه ورودی سایت شما نیز کم تر خواهد شد.

نحوه پیدا کردن Duplicate Content

ابزارهای زیادی در سطح اینترنت برای پیدا کردن محتوای تکراری وجود دارند. یکی از بهترین این ابزارها، سایت Siteliner.com است. بعد از ورود به این وب‌سایت می‌توانید آدرس سایتی که می‌خواهید بررسی کنید را در آن وارد کنید و  روی گزینه «Go» کلیک کنید. سپس این سایت لیستی از شباهت محتوا را به شما می‌دهد. بعد از مطالعه مقاله محتوای تکراری (Duplicate Content) چیست؟ به راحتی می توانید این مشکل سایت خود را حل کنید.

تیم آرا ویژن با توجه به تجربه طولانی در طراحی سایت در ارومیه و سایر شهر های ایران سئو سایت شما را به بهترین شکل انجام خواهد داد.

 

مطالب مرتبط
تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست؟

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس در چست، اگر به عنوان طراح سایت حرفه ای عمل می کنید باید با […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

تعداد مقالات در هفته برای موفقیت سئو چقدر است؟

تعداد مقالات در هفته برای موفقیت سئو چقدر است اگر شما نیز جزو کسانی هستید که برای موفقیت سئو سایت […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده
کلوکینگ در سئو چیست؟

کلوکینگ در سئو چیست؟

کلوکینگ در سئو چیست؟ در این مقاله به این موضوع می پردازیم اگر اطلاعات کافی ندارید می توانید تا آخر […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *