آراویژن

مزایای سرور مجازی لینوکس چیست؟

مزایای سرور مجازی لینوکس را در این مقاله از سایت “آرا ویژن” بررسی خواهیم کرد: سرور مجازی لینوکس در دیتاسنتر تحت سرور های فیزیکی میزبانی می شود. Linux VPS یا همان سرور مجازی لینوکس، اصطلاحاً سروری به همراه اینترنت پرسرعت است که دارای سیستم عامل لینوکس می باشد. گستردگیِ استفاده از سرور‌های مجازی باعث شده است تا کاربرد آنها با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز افزایش یابد.

مزایای سرور مجازی لینوکس

یکی از محبوب‌ترین سرور‌های مجازی بینِ کاربران جهت خرید، سرور مجازی لینوکس است؛ سرور مجازی یا VPS های لینوکس بهترین گزینه برای مدیریت یک کسب و کار آنلاین یک وبسایت متوسط می باشند. باید توجه داشته باشید در صورتی که سرور های شما توان مدیریت حجم نیاز جدید را نداشته باشد، آن گاه با مشکل مواجه خواهید شد. از این رو، خرید سرور مجازی لینوکس که امروزه به محبوبیت فوق العاده ای در میان مردم دست پیدا کرده اند و روز به روز نیاز به این سرور ها افزایش می یابد. از مزایای این سرور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امنیت در این نوع سرور بالاست زیرا قابلیت ِنفوذ در آن نزدیک به صفر است.
  • دارای منابع اختصاصی است که نیاز به اشتراک با دیگر کاربر‌ها را از بین می‌برد.
  • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است.
  • از بسیاری زبان‌های مربوط به برنامه نویسی مانند php پشتیبانی می‌کند.
  • استفاده از این سیستم عامل باعث افزایش آپتایم سرور و دسترسی بالا به آن می شود.
  • لینوکس از نظر عملکرد نسبت به سایر سیستم عامل ها برتری دارد و می تواند بی هیچ مشکلی چندین کاربر را روی یک سرور پوشش دهد. قدرت پردازش و ظرفیت این سیستم عامل بیشتر بوده و سرعت بارگیری صفحات وب سایت را افزایش می دهد.

پر کاربرد ترین سرورهای میزبانی لینوکس

  • سرور اختصاصی لینوکس
  • هاست اشتراکی لینوکس
  • سرور مجازی یا VPS لینوکس

مزایای سرور مجازی لینوکس

سرور مجازی لینوکس بهتر است یا ویندوز؟

سرور مجازی لینوکس و سایر سرور‌ها، مانندسرور مجازی ویندوز؛ از نظر سیستم عاملی که روی آنها نصب شده است با هم تفاوت دارند، ویژگی این سیستم عامل‌ها به طور مستقیم بر روی کارایی شان تاثیر گذار است.

به عنوان مثال: سرور مجازی ویندوز نمی‌تواند از سی پنل پشتیبانی کند، یا اگر قصد استفاده از زبان‌های برنامه نویسی اوپن سورس داشته باشید، چندان خوب و رضایت بخش عمل نمی‌کند؛ همچنین این نوع سرور مجازی، منابع بسیاری را اشغال میکند که در نوع خود، ایراد بزرگی به حساب می‌آید.

مطالعه بیشتر: امنیت سرور چیست؟ ابزار های امنیتی سرور

اهمیت سرور مجازی لینوکس چیست؟

عملکرد سرورهای میزبان وب مستقیما بر کسب و کار ما تاثیر می گذارد. میزبانی سرور لینوکس نه تنها ماهیت ارزان تری دارد، بلکه به ما در ارائه عملکرد بهتر کمک می کند. Vps لینوکس، به کاربر کنترل بیشتری بر نرم افزارها و ابزارهایی می دهد که روی سرور نصب می شوند.در یک سرور مجازی، پهنای باند، مموری و فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار می گیرد. پس این منابع قوی تر، توانایی اداره حجم سنگین تر ترافیک را دارند که این موضوع باعث افزایش کارایی سایت و کسب و کار ما خواهد شد.

مطالب مرتبط
مزایای VPS چیست؟

مزایای VPS چیست؟

مزایای VPS را در این مقاله از سایت “ آرا ویژن ” بررسی خواهیم کرد: سرورهای مجازی (VPS) یکی از […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *