آراویژن

چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟

چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟ بعد از راه اندازی هر سایتی یکی از مهم ترین قسمت آن سئو کردن می باشد. که یکی از قسمت های سئو سایت سئو کردن مقاله های سایت می باشد که در این مقاله راه های ان را به شما آموزش خواهیم داد.

مقاله سئو شده چیست؟

برای سئو کردن یک سایت نکات ریزی وجود دارد که باید رعایت کنید تا رباط هایی که سایت را بررسی می کنند، الگوریتم رعایت شده را در سایت شما مشاهده کنند، و رتبه سایت شما را افزایش دهد. نوشتن یک مقاله اصولی نیاز به فکر و خلاقیت دارد، شاید اوایل کار برایتان کمی مشکل باشد اما بعد از مدتی به راحتی می توانید یک مقاله سئو شده کامل بنویسید. در ادامه این نکات را برای شما کاملا توضیح دادیم.

چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟

 کلمات کلیدی

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای مقاله بسیار حیاتی است زیرا این کلمات مستقیماً تاثیر بر رتبه‌بندی و موقعیت مقاله شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو دارند.قبل از هر چیز، تحقیق کنید و به عمق در موضوع مقاله خود بروید، برای پیدا کردن کلمات کلیدی می توانید از ابزار هایی مانند✅ Google Keyword Planner، SEMrush،  یا Ubersuggest استفاده کنید. از طرفی دیگر بررسی کلمات کلیدی مورد استفاده رقبا به شما کمک می‌کند تا از رقابت در جستجوی این کلمات آگاه شوید، اگر کلماتی با رقابت کم و حجم جستجو بالا پیدا کنید، این می‌تواند یک فرصت خوب باشد.پس از انتخاب کلمات کلیدی، آنها را در مقاله خود استفاده کنید

عنوان مناسب مقاله

عنوان یکی از عوامل مهم در جلب توجه مخاطبان و جلب رتبه در موتورهای جستجو است. از عناوینی که خواننده را به خود جذب کنند و او را به خواندن مقاله ترغیب کنند، استفاده کنید، حتما از کلمات کلیدی مهم مقاله در عنوان استفاده کنید. این کلمات کلیدی به بهبود سئو و قابلیت جستجوی مقاله کمک می‌کنند، همچنین میتوانید با بررسی عناوین مشابه در همان حوزه یا موضوع مقاله و اطمینان از اینکه عنوان شما برجسته و منحصر به فرد است. تصور کنید مقاله شما در مورد راه حل یا پاسخی به یک مشکل ارائه می دهد، حتما در عنوان سئو به آن اشاره کنید.

ساختار مقاله

شما باید به ساختار و استخوان بندی مقاله خود توجه کنید و کاملا اصولی از عنوان و زیر عنوان ها استفاده کنید و هیچ وقت 😒سعی نکنید مطالب پراکنده ای داشته باشید، حتما از ارتباط منطقی بین بخش ها مطمئن شوید.

در ساختار مقاله این نکات را باید رعایت کنید:

 • هر بخش باید مرتبط با موضوع اصلی باشد و اطلاعات به ترتیب منطقی ارائه شود.
 • از پاراگراف‌های کوتاه و جذاب برای حفظ توجه خوانندگان استفاده کنید.
 • اطلاعات اصلی و مفصل را با استدلال و مثال‌های مرتبط ارائه دهید.
 • از علامت‌گذاری مناسب استفاده کنید. (عناوین، نقل قول‌ها، لیست‌ها و…)
 • فونتها و اندازه‌ها را برای راحتی خوانندگان انتخاب کنید.
 • خوانندگان را به اقدام واگذار کنید و یا ادامه مطالعه را تشویق کنید.
 • خلاصه‌ای از اطلاعات اصلی و نتیجه‌گیری‌ها را ارائه دهید.

کیفیت محتوا

محتوای شما کاملا باید اصیل و مستند باشد، از منابع معتبر استفاده کنید. میتوانید برای جلب توجه مخاطب از نمودار ها و نتایج استفاده کنید و مهم ترین نکته این است که محتوای شما باید یک زبان ساده و قابل فهم داشته باشد و باید همیشه محتوای خود را به بروز نگهداری کنید، مقاله ی خود را ماهانه آپدیت کنید و مطالب و نکته های جدید به آن اضافه کنید.

چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟

لینک‌های خارجی

لینک خارجی از مهم ترین قسمت های سئو کردن مقاله می باشد، لینک‌های خارجی باید به محتوای مقاله شما مرتبط باشند و اطلاعات بیشتری در مورد موضوع مطرح شده در مقاله ارائه دهند. لینک‌های خارجی شما باید به منابع معتبر و قابل اعتماد اشاره کنند. این منابع ممکن است دانشگاه‌ها، سازمان‌های معتبر، وبسایت‌های اخباری معتبر و یا منابع تخصصی باشند.❌ این نکته را فراموش نکنید! بسیاری از افرادی که مقاله را سئو می کنند این موضوع را فراموش می کنند. شما باید لینک های خروجی که برای مقاله می دهید چک کنید، چون گاهی اوقات ممکن است این لینک منقضی شود. اطمینان حاصل کنید که صفحات مقصد لینک‌های شما به‌روز و قابل دسترس هستند. لینک به یک صفحه 404 (صفحه پیدا نشد) موجب افت اعتبار می‌شود. با رعایت این نکات شما می توانید یک لینک دهی عالی داشته باشید برای مقاله های سایت تا اعتبار سایت را افزایش دهید.

استفاده از تصاویر در مقاله

بهترین چیزی که می توانید نظر مخاطب را جلب کنید استفاده از تصاویر جذاب می باشد، در انتخاب تصویر نکات زیر را حتما رعایت کنید:😉

 • اطمینان حاصل کنید که تصاویر با کیفیت بالا و واضح هستند. تصاویر کم‌کیفیت ممکن است از تجربه خوانندگان منفی تاثیر بگذارند.
 • برای هر تصویر از متن توضیحی به نام Alt text استفاده کنید. این متن به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوای تصویر را درک کنند و به سئو وبسایت شما کمک کند.
 • در صورت امکان، از تصاویر اختصاصی و منحصر به فرد استفاده کنید. این می‌تواند به ارتقاء اعتبار و شناخت برند شما کمک کند.
 • اطمینان حاصل کنید که دارای حق کپی‌رایت لازم برای استفاده از هر تصویر هستید. در صورت نیاز، اجازه از مالک تصویر را بگیرید.
 • تصاویر باید به حداکثر اندازه ممکن کاهش یابند تا زمان بارگذاری صفحه را کاهش دهند. از ابزارهای بهینه‌سازی تصاویر برای کاهش حجم فایل‌ها استفاده کنید.✔

مطالعه بیشتر: تعداد کلمات محتوای مقاله وردپرس چقدر باشد؟

سرعت بارگذاری سایت و مقاله

مخاطب بعد از این که وارد سایت شما شد بهتر است، با یک سایت با سرعت بالا مواجه شود چرا که در غیر این صورت از سایت شما سریعا خارج خواهد شد و این اصلا برای سایت شما خوب نیست،از تاخیر لود تصاویر (Lazy Loading) برای لود تصاویر تا زمانی که کاربر به پایین صفحه حرکت می‌کند و نیاز به آنها دارد، استفاده کنید.

اجتناب از اشتباهات رایج:

به هیچ وجه از از محتوای تکراری استفاده نکنید، این موضوع باعث خسته شدن مخاطب شما خواهد شد و به هیچ وجه به از تبلیغات ناپسند استفاده نکنید برای موفقیت در سئو، به روز بودن با تغییرات الگوریتم‌های موتورهای جستجو و پیگیری تحولات صنعت بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) نیز حائز اهمیت است.

دسته بندی مطالب

دسته بندی مطالب فراموش نشود.مطالب سایت را دسته‌بندی کنید تا تمام مطالب به صورت طبقه بندی شده کنار هم قرار بگیرند. به کمک دسته‌بندی می‌توانید برای هر نوع مطلب در سایت خود یک آرشیو داشته باشید. دسته‌بندی مطالب در سایت یک عنصر مهم برای سازماندهی و نظم دادن به محتواست. این کار به مخاطبان کمک می‌کند تا به راحتی به موضوعات مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. دسته‌بندی مطالب را با دقت انجام دهید. از دسته‌ها و زیردسته‌ها برای سازماندهی بهتر محتوا استفاده کنید. حتما در نام‌گذاری دسته‌ها و زیردسته‌ها به موارد مرتبط با SEO توجه کنید. از کلمات کلیدی مهم در نام دسته‌ها استفاده کنید. تعداد دسته‌ها و زیردسته‌ها را به حد متعادلی کاهش دهید تا کاربران گیج نشوند و به راحتی بتوانند دسترسی پیدا کنند.

نتیجه گیری

به شما این اطمینان را می دهم اگر نکاتی را که در مقاله چگونه یک مقاله را سئو کنیم؟گفتیم را کاملا رعایت کنید، شما یک مقاله لینک صفری خواهید داشت، این نکات طلایی را فراموش نکنید، اگر این مقاله برای شما مفید بوده است حتما نظرات خود را به شما بگویید. برای سئو سایت خود می توانید از تیم آراویژن کمک بگیرید.

مطالب مرتبط
روش های ساخت لینک داخلی

روش های ساخت لینک داخلی

روش های ساخت لینک داخلی را این مقاله باهم بررسی خواهیم کرد چرا که لینک سازی یکی از عوامل اساسی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟ به زبان ساده اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم به این صورت […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده
انواع ابزار سئو

انواع ابزار سئو برای بهبود رتبه سایت

انواع ابزار سئو میتواند شمارو در رسیدن به لینک های برتر راهنمایی کند و سریع تر به نتیجه های درخشان […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *