آراویژن

کلوکینگ در سئو چیست؟

کلوکینگ در سئو چیست؟ در این مقاله به این موضوع می پردازیم اگر اطلاعات کافی ندارید می توانید تا آخر مقاله همراه من باشید.

معنی کلوکینگ در سئو چیست؟

Cloaking، به یک روشی گفته می شود که مطالب و آدرس ها (URL) را به گونه های مخنلف، به کاربران انسانی و موتورهای جستجو ارائه می کند. در واقع، سئوکاران با استفاده از تکنیک کلوکینگ، دستوراتی را به search console می دهند تا با آن، نتایج متفاوتی را به کاربران و موتورهای جستجو به نمایش درآورند.

انواع کلوکینگ در سئو

  • cloaking سمت سرور: این شامل استفاده از یک اسکریپت بر روی سرور برای شناسایی بازدیدکننده و سپس ارائه محتوای مختلف بسته به اینکه کاربر یک موتور جستجو باشد یا یک انسان است.
  • Client-side cloaking: این شامل استفاده از جاوا اسکریپت یا CSS برای دستکاری محتوای صفحه ای است که به کاربر نمایش داده می شود.
  • Cloaking با استفاده از صفحات درگاهی: این شامل ایجاد یک صفحه جداگانه برای هر کلمه کلیدی است که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید و سپس آن صفحه را به موتورهای جستجو ارائه می دهید اما نه برای کاربران.

کلوکینگ در سئو چیست؟

آیا کلوکینگ تاثیر منفی روی سئو دارد؟

  • جریمه های موتورهای جستجو: اگر یک موتور جستجو تشخیص دهد که شما وب سایت خود را پنهان می کنید، ممکن است جریمه شوید، که می تواند منجر به افت وب سایت شما در نتایج جستجو شود یا حتی به طور کلی از نتایج جستجو حذف شود.
  • تجربه کاربری منفی: وقتی کاربران روی یک نتیجه جستجو کلیک می کنند و به صفحه ای متفاوت با آنچه انتظار داشتند هدایت می شوند، ممکن است ناامید و سردرگم شوند. این می تواند منجر به ترک وب سایت شما و رفتن به وب سایت رقیب شود.
  • لطمه زدن به شهرت شما: پنهان کاری یک تکنیک کلاه سیاه است و اگر مشخص شود که وب سایت خود را پنهان می کنید، می تواند به اعتبار شما آسیب برساند و جذب بازدیدکنندگان و مشتریان را دشوار کند.

هر گونه سوال در مورد طراحی سایت و سئو داشتید می توانید با تیم سایت آراویژن در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط
تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس چیست؟

تفاوت برگه و نوشته در وردپرس در چست، اگر به عنوان طراح سایت حرفه ای عمل می کنید باید با […]

4 دقیقه مطالعه مشاهده

تعداد مقالات در هفته برای موفقیت سئو چقدر است؟

تعداد مقالات در هفته برای موفقیت سئو چقدر است اگر شما نیز جزو کسانی هستید که برای موفقیت سئو سایت […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

محتوای تکراری (Duplicate Content) چیست؟

محتوای تکراری (Duplicate Content) چیست؟ اول این موضوع را باید متوجه شوید که منظور از تکراری بودن کپی برابر اصل […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *