آراویژن

سئو و بهینه سازی سایت

هر وب سایتی برای فروش و بازدهی خدمات خود، نیاز به ورودی کاربر دارد. بهترین راه برای افزایش ورودی وب سایت موتورهای جستجوگر و در راس آن ها، گوگل می باشد.

شما می توانید با سئو وب سایت خود روی کلمات کلیدی هوشمند، فروش خود را افزایش دهید!

سئو چیست؟

سئو ( Site Engineer Optimize ) به معنی بهینه سازی صفحات وب سایت برای افزایش ورودی از گوگل می باشد.

وقتی کلمه ای را در گوگل سرچ می کنید، برای مثال ” خرید گوشی ” در صفحه اول 10 سایت را به شما نشان می دهد.

این سایت ها با عملیاتی به نام سئو که روی آن ها انجام شده است در نتایج گوگل رتبه گرفته اند. و به واسطه سرچ بالای این کلمات، درآمد های بسیار بالایی دارند.

بهینه سازی صفحات وب سایت شامل سه نوع می باشد که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم:

  1. سئو کلاه سفید
  2. سئو کلاه خاکستری
  3. سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سفید

در این نوع سئو باید همه قوانین گوگل را به صورت کامل رعایت کنید تا با مرور زمان به نتایج برتر برسید.

سئو کلاه خاکستری

در این نوع سئو شما مقداری قوانین گوگل را رعایت می کنید و مقداری هم آن را دور می زنید تا زودتر به نتیجه دلخواه برسید.

سئو کلاه سیاه

این نوع خطرناک ترین نوع سئو می باشد. در این نوع سئو شما کلا قوانین گوگل را نقض می کنید و خیلی سریع به نتایج برتر می رسید. اما اگر گوگل متوجه کارهای شما شود، خیلی سریع از نتایج گوگل حذف ( پنالتی ) می شوید.

پنالتی شدن سایت چیست؟

حالا که می خواهید با مبحث سئو آشنا شوید باید حتما بدانید که منظور از پنالتی شدن سایت چیست؟ در بازی فوتبال وقتی شما خطایی انجام می دهید داور به نفع تیم حریف پنالتی می گیرد.

در سئو نیز اگر گوگل متوجه شود که شما خلاف قوانین عمل کرده اید سایت شما را از نتایج گوگل حذف، یا به عبارتی پنالتی می کند. ( توجه داشته باشید صفحه اصلی سایت هرگز پنالتی نمی شود. )

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان

لینک و بک لینک چیست؟

اولین و مهم ترین کلمه ای که در سئو می شنوید کلمه ” لینک ” است. به طور ساده هر کلمه ای که قابلیت کلیک کردن و انتقال کاربر به یک صفحه دیگر داشته باشد را لینک می گویند.

حالا اگر از یک سایت دیگر به سمت سایت شما لینک داده شود، یعنی آن سایت به شما یک بک لینک داده است. بکلینک به تنهایی می تواند سئو سایت را متحول کند.

حتما توجه داشته باشید گرفتن انواع بکلینک دارای قوائد و اصول بسیار حساسی می باشد که اگر رعایت نشود ممکن است سایت شما پنالتی شود!!!!