آراویژن

متا تگ سئو چیست؟ معرفی تگ های موثر HTML برای سئو

 

متا تگ سئو چیست؟ استفاده از پارامترهایی که در سئو سایت موثرند، می تواند نقش موثری در توسعه وب و بازاریابی محتوا داشته باشد. یکی از این پارامترها، متا تگ سئو است. این ابزار باعث شده موتورهای جست و جو به راحتی و سریع تر بتوانند محتوای صفحات وب سایت شما را تشخیص دهند. در این مقاله آموزشی از سایت “آرا ویژن” قصد داریم شما را با متا تگ سئو آشنا کرده و تگ های موثر HTML برای سئو سایت را معرفی کنیم:

متا تگ سئو چیست؟

یکی از مهم ترین اقدامات سئو در سئو تکنیکال، استفاده از متا تگ ها است. متا تگ ها به عنوان یک راهنما برای موتورهای جست و جو به کار می روند. هدف از آن ها تعریف محتوای سایت به موتورهای جست و جو است. با استفاده از تگ های HTML می توان برای نشان دادن بخش های مهم سایت و ارائه دستورالعمل هایی برای موتور جست و جو استفاده کنیم.

هدف از به کار بردن متا تگ ها چیست؟

با توجه به اینکه عبارات مورد جست و جوی کاربران در سایت، ترکیبی از کلمات کلیدی محتوا است، کاربران با مشاهده نتایج جست و جو به دنبال عبارت ها و قسمت های متناسب با عبارت مورد جست و جوی خود هستند. متاتگ ها به عنوان عبارات کلیدی در فهرست نتایج جست و جو قرار گرفته و هدف اصلی در به کار بردن آن ها، توصیف بهتر محتواست. استفاده از متا تگ در موفقیت سئو سایت ضروری است. در ادامه مطلب به توضیحات آن می پردازیم:

 

متا تگ سئو

تاثیر متا تگ ها در بهبود سئو

متا تگ ها با توجه به اطلاعات کوتاه و مهمی که دارند در طبقه بندی محتوای صفحات وب سایت به موتورهای جست و جو کمک کرده و اطلاعات مورد نیاز کاربر را دسته بندی می کنند. در این قسمت به برخی از مهم ترین متا تگ های سئو خواهیم پرداخت:

معرفی تگ های موثر HTML برای سئو

تگ Title

تگ Title یا عنوان صفحه مهم ترین تگ موجود در یک صفحه وب است که محتوای یک صفحه را توصیف می کند. محتوای این تگ در تب مرورگر و همینطور در نتایج جستجو به نمایش در می آید. استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه یکی از مهم ترین سیگنال های رتبه بندی موتورهای جست و جو است. با کلیک بر روی عنوان صفحه، نرخ کلیک افزایش یافته باعث بهبود رتبه سئو می شود.

متا تگ توضیحات (Meta description)

یکی دیگر از مهم ترین متا تگ های سئو که در زیر عنوان صفحه نمایش داده می شود، متا تگ توضیحات است. در آن توصیف کوتاهی از جملات بلند صفحه وب درج می گردد. متا توضیحات باستی به شیوه ای جذاب نوشته شود تا بتواند مخاطب را جذب کرده و باعث ترغیب کاربران به کلیک بر روی سایت شما شود.

متا تگ نمایش صفحات (Viewport)

از این تگ برای تنظیمات چگونگی نمایش صفحات سایت در دستگاه ها و سایزهای مختلف صفحه نمایش استفاده می شود. این تگ نحوه نمایش وب سایت در موبایل و دسترسی کاربر برای زوم کردن در صفحه را مورد بررسی قرار می دهد. متا تگ نمایش صفحات، مهمترین و موثرترین تگ در سئو سایت بشمار می رود. البته استفاده از این تگ اجباری نیست ولی نشان دهنده رسپانسیو بودن صفحه است.

متا تگ متن جایگزین برای تصاویر

متن جایگزین به تگ image اضافه شده و به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای عکس ها را درک کنند. موتورهای جستجو قادر به تفسیر محتوای عکس نبوده و از این طریق می توانند آنها را بهتر درک کنند.

 

بیشتر بخوانیم: “نکاتی برای نوشتن بهترین توضیحات متا

مطالب مرتبط
روش های ساخت لینک داخلی

روش های ساخت لینک داخلی

روش های ساخت لینک داخلی را این مقاله باهم بررسی خواهیم کرد چرا که لینک سازی یکی از عوامل اساسی […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده
لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟

لینک جویس چیست و چگونه عمل می‌کند؟ به زبان ساده اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم به این صورت […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده
انواع ابزار سئو

انواع ابزار سئو برای بهبود رتبه سایت

انواع ابزار سئو میتواند شمارو در رسیدن به لینک های برتر راهنمایی کند و سریع تر به نتیجه های درخشان […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *